Sprawy intymne są dla niektórych osób bardzo krępujące. Zwłaszcza panowie, którzy na co dzień zderzać się muszą z kreowanym w reklamach wizerunkiem macho, nie lubią rozmawiać na tego typu tematy. Niestety, w pewnym wieku większość mężczyzn musi zmierzyć się z problemem, jakim jest przerost gruczołu kroczowego. Na problemy z prostatą panowie zaczynają narzekać około pięćdziesiątego roku życia. Co zrobić, kiedy ktoś zauważy u siebie problemy?
Czym objawiają się problemy z prostatą?
Pierwszym objawem przerostu gruczołu kroczowego u mężczyzn jest uczucie parcia na oddawanie moczu. Mężczyźni zaczynają częściej korzystać z toalety, muszą również odwiedzać WC nocą. Czerwona lampka powinna zapalić się również, kiedy ktoś zaczyna odczuwać jakikolwiek dyskomfort przy współżyciu. Ból tego gruczołu może oznaczać już zaawansowane stadium choroby, na które nie zadziałają nawet leki na prostatę (https://www.aptekagalen.pl/prostata), dlatego najlepiej już przy pierwszych objawach udać się do lekarza. W pierwszej kolejności powinno się odwiedzić internistę. Lekarz rodzinny po przeprowadzeniu wywiadu zazwyczaj wydaje skierowanie do urologa. Specjalista ten wykona wszelkie badania, z USG gruczołu włącznie i zdecyduje czy kuracja wymaga leczenia lekami na prostatę, czy na razie wystarczy jedynie obserwacja.
W jakiej formie przyjmuje się leki na prostatę?
W zależności od przypadku, lekarz urolog przepisać może leki w formie tabletek czy płynów. Rzadko kiedy stosuje się jakiekolwiek maści, mające wpływ na leczenie przerostu prostaty u mężczyzn.